Bezpieczenstwo miedzynarodowe po zimnej wojnie

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Kierowane są w dalekich branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko powiązane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby sprawić do ważnej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek stanowi reakcja na badanie co zatem stanowi łatwa bezpieczeństwa.

Montaż płytek może żyć niezależny albo w wymieszaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki dużemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa uzyskuje się ochronę zaworu przed zgubnym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, odznaczają się krótszą żywotnością, jednak dużo osób z nich podejmuje.

Płytka bezpieczeństwa funkcjonuje w niniejszy system, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w miejscu nacięcia. W sukcesie przerwania w zbiorniku powstaje wolny wybór i nie trafia do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym powodzeniem cieszą się najprostsze i najmniej zaawansowane technologicznie płytki. Są toż modele, jakie korzystają specjalne nacięcie. Że tylko dotrze do dużego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to tania automatycznie pęka, przez co nie powraca do wybuchu.

Dostępne są również płytki bezpieczeństwa, jakie są nacinane w tryb laserowy. Mogą zawierać wykorzystanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w dziedziny ekologicznej, w motoryzacji itp.